Egyúttal a régi gépek szabványosítása is megtörtént, egységesítették az alkalmazott eszközöket, tálcákat, így az egész üzem gépesítése megoldódott, csökkent a fajlagos kézimunkaerő-felhasználás. Ennek köszönhetően az egész keltetőben alkalmazni lehet a vákuumos tojáskiemelőt, az átrakógépet, a lámpázó berendezéseket és a tojásmosót. A mosási technológia kialakításával szinte azonnal javulásnak indult a tojások keltethetősége. A javulás átlagosan elérte a 6%-os hatékonyságnövekedést.
A megnövekedett áramigény kiszolgálására új transzformátort és aggregátort is beépítettek, valamint a keltető teljes vízhálózata – a vízlágyító berendezésnek köszönhetően – lágy vizet tud használni a keltetéshez, elkerülve ezzel az eddig felmerült vízkövesedési problémákat.
Az üzem heti szinten 298.000 db kacsatojás befogadására és keltetésére lett alkalmas, a régi kapacitást pedig 7,2 millió darabbal növelte, így az éves kapacitásunk 15,5 millió kacsatojásra nőtt, ami közel 87%-os bővülés. A 90%-os átlagos termékenység mellett, 83%-os kelési aránnyal ez 11.500.000 napos kacsa éves keltetését teszi lehetővé egyenletes kihasználtság mellett.