Milyen szakon/szakokon tanulsz az egyetemen?
Jelenleg az utolsó félévemet töltöm (7.) élelmiszermérnök hallgatóként az egyetemen.
Miért választottad a duális/kooperatív képzési formát?
Azért választottam, mert sokkal gyakorlatorientáltabb, mint a normál képzés, és így sokkal közelebbi képet lehet kapni egy vállalat mindennapjairól, lehetőség van valós projektekben részt venni, az egyetemi elméleti tudást ötvözni a gyakorlattal, illetve a duálisos fizetés sem jött rosszul.
Mit kaptál a duális/kooperatív képzéstől, mit tett hozzá ahhoz, aki ma vagy?
Én rengeteget kaptam a duális képzéstől, de elsősorban talán a kapcsolatokat említeném meg. Sokat könnyít a jelenlegi munkámon, hogy már sok üzemvezetőt, műszakvezetőt ismerek, így tudom, mikor kihez kell fordulnom, ki az aki segíteni tud, ha kérdésem van. Illetve a duális képzés alatt kapott feladatok segítettek megérteni, hogy egy termelési folyamat mennyire is összetett, milyen sok osztálynak kell együttműködnie ahhoz, hogy egy nyersanyagból egy késztermék kerüljön a fogyasztó asztalára. És természetesen a duális képzésnek köszönhetem az állásomat is, amiben jelenleg dolgozom, ugyanis a duális képzés után felvettek a céghez.
Miért a Bonafarm duális/kooperatív programjára esett a választásod?
Már gólyaként is a Pickhez szerettem volna jönni duális képzésre. Először is azért, mert a húsipar érdekel a leginkább, másodsorban pedig azért, mert egy nagy múltú vállalatról van szó, amely mögött már rengeteg tudás és siker van.
Milyen területen/területeken dolgoztál és milyen feladatot/feladatokat láttál el a cégnél a duális/kooperatív képzési időd alatt?
Dolgoztam a hentes üzemben, a rúdáru jelölőben, a virsli csomagolóban, a szeletelő üzemekben, valamint a szalámi töltő-kötő és szalámi csomagoló üzemben is. A duálisos időszakom elején minden üzemben jártam és nagyjából mindenhol 10 napra becsatlakoztam a gyártási folyamatokba, mint egy itt dolgozó, hogy megismerjem és érezzem a súlyát az egyes folyamatoknak. Később különböző lean projektekben is részt vehettem.
Mivel segítette a cég és a kollégák a fejlődésedet, a szakmai előmeneteledet a program alatt? Milyen kompetenciákat, képességeket szereztél a gyakorlati idő alatt?
Az üzemvezetők és a műszakvezetők a mindennapi rutin feladataikat és a gyártási műveleteket is részletesen megmutatták, segítettek megérteni azokat, ami később az egyetemi vizsgán is nagy segítséget jelentett. A lean mérnökségen azon projektek révén, amelyekben részt vehettem, rengeteg új tudást szereztem, pl. a cégben használt különböző rendszerekről (pl. SAP). Nagyjából másfél évet voltam duálisos hallgató itt a Picknél, és ez idő alatt testközelből megismerhettem a mai gyártástechnológiákat és a csapatmunkák során is sokat tudtam fejlődni.
Mit szerettél legjobban a duális/kooperatív képzésben?
Azt szerettem a legjobban, hogy minden területet bejárhattam és több terméknek a gyártási folyamatát is végig kísérhettem, sok kiváló szakembert ismerhettem meg. Szimpatikus volt az is, hogy rugalmas és segítőkész volt a vállalat, így a ledolgozandó 90 napot az órarenddel és az egyetemi elfoglaltságokkal is jól össze tudtam egyeztetni.
Milyen feladataid vannak most, miért felelsz?
Július 1-től már munkatársként, junior folyamatmérnöki pozícióban dolgozom a Picknél és a szalámi vonallal (csontozó, töltő-kötő, füstölés, érlelés és csomagolás) foglalkozom, ezeken a területeken felelek többek közt a hóvégi hatékonyságvizsgálatokért és a normák karbantartásáért.
Mit gondolsz a Bonafarmról, mint munkahelyről, munkáltatóról?
A Bonafarm egy remek hely arra, hogy különböző élelmiszertermékek gyártását testközelből megismerjem és hogy egy nagyon fontos piaci szereplő életébe, működésébe belelássak, annak részese lehessek. Emellett egy nagyon jó közösséghez tartozom, szuper csapatunk van!
Mit tanácsolnál annak, aki bizonytalan abban, hogy belevágjon-e vagy sem a duális/kooperatív képzés kalandjába?
Ha szeretnél minél gyorsabban fejlődni és már kezdőként is némi tapasztalattal rendelkezni, esetleg egyetem után rögtön munkába is állnál, akkor ettől jobb lehetőség nincs is minderre. Bátran vágj bele! Sőt, ha már egyetemistaként még inkább elmerülnél a vállalati életben és az itt zajló különféle projektekben, akkor nagyon nagy szeretettel ajánlom az egyetem és a Bonafarm közös klubját, a Dr. Huszka Tibor Élelmiszeripari Szakmai Klubot is! Csak előnyöd származhat belőle!